sobota, 6 czerwca 2015


KOSMETYK A DERMOKOSMETYK?


DROGERIA CZY APTEKA?
Wiele osób podczas wyboru preparatu do pielęgnacji twarzy lub włosów stoi przed ogromnym dylemenatem . Poróżnia nas fakt różnorodności produktów jak i miejsce w którym można je dostać . Dlatego warto znać różnicę między klasycznym produktem kosmetycznym dostępnym w drogeriach , a dermokosmetykami, które dostać możemy tylko w aptece.
Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką powinniśmy znać i być jej świadomi, to fakt , że kosmetyki dostępne w drogerii przeznaczone są tylko i wyłącznie do skóry i włosów zdrowych !
Zaś produkt dermokosmetyczny nadaje się również do skóry problemowej, wrażliwej, takiej która nie wymaga kuracji medycznej lub się z nią łączy.
Drugą równie istotną rzeczą są liczne badania kliniczne oraz ścisła kontrola dermatologów pod względem jakości , działania, jak i składu. Z kolei kosmetyki drogeryjne posiadają testy bezpieczeństwa narzucone przez prawo, a jakość i działanie jest oceniane przez konsumentów w domach .
Zadajmy sobie więc pytanie: czy warto zapłacić więcej ?
Ależ oczywiście !
Wyższa cena dermokosmetyków wynika z inwestycji na badania kliniczne, obserwacje dermatologów oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, np. wykorzystanie sterylnych opakowań.
Dlaczego więc nie ma tak wielu reklam telewizyjnych dermokosmetyków?
Reklamą dla tego typu kosmetyków są artykuły naukowe zamieszczane w znanych i renomowanych czasopismach medycznych i farmaceutycznych, konferencje naukowe, zarejestrowane patenty, czy też szerokie grono dermatologów, lekarzy i farmaceutów .
Obecność ich w aptekach jest słuszna, gdyż farmaceuci oraz dermokonsultantki posiadają szeroką wiedzę na temat działania i zastosowania danego kosmetyku.
Wybór będzie pewniejszy pod okiem profesjonalnej pomocy .
A jakie jest Twoje zdanie ?

Drogeria czy Apteka ? :)