wtorek, 2 września 2014

Atopowe Zapalenie Skóry

Atopowe Zapalenie Skóry, czyli AZS, jest przewlekłą chorobą uwarunkowaną genetycznie 
z długotrwałymi zmianami na skórze. Zewnętrzne czynnik wyzwalają objawy (alergeny, mikroorganizmy, stres, UV, klimat i hormony) co w konsekwencji doprowadza do uszkodzenia bariery ochronnej skóry oraz zaburza układ odpornościowy.

 Do głównych objawów zaliczamy : suchość skóry, intensywny świąd oraz stan zapalny skóry. 
W przebiegu tej choroby wyróżnia się 2 fazy. Faza uśpienia, która jest bezobjawowa oraz faza zaostrzenia. Leczenie polega na wydłużeniu fazy uśpienia. 

 Atopia w różnym wieku objawia się inaczej. Chociażby u niemowląt objawy występują zazwyczaj na głowie i twarzy. W wieku "przedszkolnym" zauważalne są one w zgięciach łokciowych, kolanowych, szyi, nadgarstkach i kostkach. U dorosłych są takie same jak u dzieci z dodatkiem twarzy, w szczególności okolic oczu.  

 Coraz częściej pojawia się termin "błędnego koła skóry atopowej". Zaczyna się 
od upośledzenia bariery ochronnej skóry przez co zwiększa się penetracja substancji drażniących oraz alergenów co doprowadza do rozmnożenia się bakterii. Wtedy tworzy się stan zapalny, który objawia się uciążliwym swędzeniem na co odpowiedzią jest drapania. 
I od nowa.

Idealną odpowiedzią na ten problem jest seria firmy Eucerin AtopiControl. Jej zadaniem przywrócenie funkcji bariery ochronnej skóry, wygładzenie i ukojenie skóry, zniwelowanie świądu oraz napięcie skóry. Wszystko to za sprawą kwasów omega - 6 oraz Licochalcone A. Dodatkowo zawiera Decandiol oraz Menthoxypropanediol.Producent oferuje pełną gamę dermokosmetyków począwszy od pielęgnacji twarzy, ciała, aż po spray uśmierzający świąd. 

Gdzie możemy dostać???

http://dermolab.pl/product-pol-16681-Eucerin-AtopiControl-mleczko-do-ciala-400ml.html


Z chęcią poznam opinie osób, które już próbowały tej serii.