wtorek, 8 lipca 2014

Tak niewiele a jednak tak wiele, czyli kilka kroków do zadbanych stóp.

Pielęgnacja stóp to temat, który już niejednokrotnie był poruszany 
na tym blogu. Zazwyczaj miał on charakter informacyjny. Przedstawiał ciekawe propozycja kosmetyczne. Dziś będzie inaczej :) a mianowicie 
w telegraficznym skrócie przypomnimy kilka zasad zadbanych stópek :)

Na początek kąpiel....

Idealnie zmiękczymy naskórek poprzez wymoczenie nóg w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych soli lub płatków mydlanych, ewentualnie ziół.  Ten etap pozwoli nam idealnie przygotować skórę stóp do dalszego działania.

Usuwanie zrogowaciałego naskórka...

Gdy już nóżki są dobrze wymoczone suchy, zrogowaciały naskórek usunie się o wiele łatwiej. MOżemy do tego celu użyć różnego rodzaju peelingów lub tarek. W zależności od ilości zbędnego naskórka. Możemy również najpierw potraktować stopy peelingiem, po czym wygładzić je tarką.

Wmasuj krem...

Na dzień najlepiej użyć lżejszego kremu ażeby nasze stopy nie pociły się. Na noc zaś, możemy położyć coś znacznie bardzie odżywczego lub dodać do kremu kilka kropli witaminy A+E. Aby efekt wzmocnić, nakładamy folię i bawełniane skarpetki.

Nie zapomnij o paznokciach....

Skróć i opiłuj paznokcie. Oprócz znacznie przyjemniejszego efektu wizualnego unikniesz tym sposobem ich wrastania. 


Zapobiegaj nieprzyjemnemu zapachowi...


Świeżość stopom możemy zapewnić na wiele sposobów. Od preparatów w kremie, sprayu, żelu do różnego rodzaju talków. Wszystkie te preparatu mogą mieć właściwości absorbujące pot i grzybo- i bakteriobójcze.

Więc zróbmy tak niewiele dla naszych stóp i nie przypominajmy sobie o nich tylko w wakacje.