wtorek, 18 października 2011

Jak przygotować skórę ciała do zimy?


Podstawą jest nawilżanie skóry. Należy jednak pamiętać, ze pierwszym etapem nawilżania jest przygotowanie skóry do przyjęcia odżywczych substancji. W tym celu należy wykonać peeling twarzy oraz całego ciała. Złuszczając martwy naskórek odsłaniamy zdrowe warstwy skóry, co wspomoże mikrokrążenie. Należy zmienić swój balsam na krem. Kremy mają zazwyczaj silniejsze właściwości nawilżające w porównaniu z balsamami. Tworzą one na skórze silniejszą tłustą barierę, która zmniejsza utratę wody z zewnętrznej warstwy skóry. Regularne używanie kremów nawilżających nie tylko pomoże zapobiec utracie wody, ale pomoże zachować odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności zewnętrznej warstwy skóry. Kremy stanowią również barierę ochronną przed działaniem niekorzystnych temperatur i wilgotności. Jeśli masz tłustą skórę i stosowanie kremów nie jest najlepszym rozwiązaniem, w okresie zimowym staraj się używać balsamów nawilżających.


Czym oczyszczać skórę w czasie chłodnych dni? Trzeba pamiętać o właściwym myciu skóry by zapobiec przesuszeniom skóry. Bezpośredni kontakt z wodą nie nawilża skóry, wraz z zanieczyszczeniami usunięte zostają naturalne tłuszcze chroniące naskórek. Z tego też względu znacznie lepiej wybrać szybki prysznic, aniżeli długą, gorącą kąpiel. Myjąc skórę warto sięgać po odżywcze olejki lub żele, rezygnując z mydeł, które mogę niszczyć lipidowy płaszcz ochronny naskórka. Po delikatnym osuszeniu skóry należy zaaplikować krem lub balsam nawilżający np. Eucerin olejek do kąpieli i pod prysznic pH5.
Jakie składniki powinny znajdować się w pomadkach i balsamach do ust?Aby ochronić skórę ust trzeba ją odpowiednio nawilżać. W ten sposób zapobiegamy ich pękaniu i spierzchnięciu. Pomadki powinny zawierać w swym składzie zmiękczającą lanolinę, wosk pszczeli czy olej z nasion konopi, dobrze sprawdza się również olejek jojoba, masło shea, olejek z awokado czy też z mango. Takie nawilżające pomadki mogą zdziałać cuda: Flos Lek Lip Cere, SVR labial.
Jak dbać o skórę dłoni przy coraz niższych temperaturach?W okresie zimowym dłonie bardzo często stają się suche i zniszczone. Skóra na dłoniach jest znacznie cieńsza niż na reszcie ciała. Podobnie jak w przypadku ust wybierajmy kosmetyki, które w swoim składzie posiadają wosk pszczeli, migdały, olejki roślinne oraz miód, pomogą zachować odpowiedni poziom nawilżania. Kosmetyki te mogą być stosowane również na kolana, pięty i łokcie: Dermedic ProSensiv, Bioderma Atoderm.
Czy nadal stosować filtry UV?Mimo, iż za oknem zima nadal warto kontynuować ochronę przed słońcem. Szkodliwe promienie UV przenikają przez chmury odbijając się od śniegu. Miejsca nieosłonięte narażone są na podrażnienia, dlatego należy je chronić nie tylko latem, ale przez cały rok.