środa, 21 września 2011

Zamykanie naczynek krwionośnych


Niejedna kobieta chciała by szybko i skutecznie pozbyć się popękanych naczynek krwionośnych. Odpowiednia pielęgnacja tego typu cery jest dobrą profilaktyką, ale nie zawsze poprawia wygląd skóry. Najnowocześniejszą metodą w usuwaniu tego typu defektów jest laserowe zamykanie naczyń krwionośnych. Najbardziej zaawansowane technicznie urządzenia laserowe pozwalają na zamknięcie naczyń leżących na różnych głębokościach. Urządzenie to ma dwie długości fal, które usuwają naczynka czerwone i niebieskie. Dodatkowo mogą posiadać głowicę chłodzącą, która zapewnia wysoki komfort zabiegu oraz bezpieczeństwo.
Poddając się zabiegowi laserowego zamykania naczynek krwionośnych należy pamiętać, że skuteczność tej metody zależy od kilku czynników, m.in. w dużej mierze od doświadczenia osoby wykonującej zabieg, od średnicy naczynka, głębokości na której się znajduje oraz objętości krwi, która jest w nim zlokalizowana. Zdarza się, że pełna skuteczność można uzyskać dzięki kombinacji różnych metod usuwania naczyń krwionośnych.
Podstawową zaletą metody laserowej jest wysoka skuteczność i krótki okres gojenia. Taki zabieg zazwyczaj jest bezbolesny i umożliwia tego samego dnia powrót do domu. Na usunięcie małych zmian zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, w przypadku większej ilości zabieg należy powtórzyć. Należy podkreślić, że tego typu zabieg(i) nie usunie przyczyny pękania naczyń krwionośnych, a jedynie zlikwiduje już istniejące. Może więc dojść do sytuacji, że pękające naczynia krwionośne w dalszym ciągu będą się pojawiać w nowych miejscach i będą wymagały uzupełniania. Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych jest metodą dość inwazyjną, dlatego przed podjęciem decyzji usuwania zamian tym sposobem należy skonsultować się z lekarzem specjalistą.