piątek, 2 września 2011

Toniki i żele do mycia twarzy

Żele do mycia twarzy, toniki, maski, mleczka. Tyle różnych produktów, które wybrać? Warto się zastanowić, czego oczekujemy od produktu i do jakiego typu skóry ma być przeznaczony. Ja stawiam na preparaty Eko. Jeśli chodzi o oczyszczanie to zdecydowanie powinnyśmy być świadome, czego używamy. Produkty Eko nie posiadają parabenów, mówiąc prościej nie posiadają konserwantów. Powstają z wyciągów z roślin uprawianych ekologicznie. Dzisiaj przedstawię moje dwa ulubione produkty oczyszczające (widać, że ulubione, bo są na wykończeniu ) marki Bielenda. Pierwszy z nich to Żel myjący + peeling + serum przeciw błyszczeniu do cery mieszanej i tłustej. Jest to bardzo ekonomiczny produkt, już niewielka ilość doskonale myje, matuje, a co najważniejsze pomaga pozbyć się wszelakiego typu zaskórników. Ważne jest to, że jeden produkt zastępuje 3 różne, jest to, więc oszczędność czasu oraz ulga dla portfela. Żel zawiera granulki, które przyjemnie masują skórę nie powodując podrażnień czy zaczerwienień. Pozostawiając go na twarzy na kilka minut mamy świetną maseczkę oczyszczającą o przyjemnym zapachu. Jedynym mankamentem, jaki do tej pory dostrzegłam jest wyciskanie produktu z tubki, w momencie gdy pozostało go już niewiele, ale z tym można sobie poradzić ;).
Kolejnym produktem jest tonik z tej samej serii, co żel. Na samym początku chciałabym zaznaczyć, że jest to produkt bezalkoholowy i pierwszy tonik, który nie podrażnił mojej przewrażliwionej skóry twarzy. Doskonale zwęża pory i matuje. Śmiało możemy nim usuwać makijaż, nawet z okolicy oczu. Jest bardzo delikatny, oczy nie łzawią, nie pieką ani nie są zaczerwienione. Jest bardzo wydajny, mnie jedna buteleczka wystarczyła na ponad 4 miesiące.
Idealny efekt można osiągnąć stosując oba produkty razem. Najpierw myjemy twarz żelem następnie przecieramy tonikiem. Skóra jest czysta i odświeżona, a do miękka, gładka i pachnąca. Cena zarówno toniku jak i żelu waha się w granicach 15zł, myślę, że nie jest bardzo wygórowana jak na porządne i dobre jakościowo kosmetyki Eco.