piątek, 10 czerwca 2011

Usta są jedną z   najdelikatniejszych części naszej twarzy. Pozbawione gruczołów łojowych bez odpowiedniej pielęgnacji stają się suche i spierzchnięte. Ważne by dbać o odpowiednie ich nawilżenie i systematycznie usuwać z nich martwy naskórek. Do tego zabiegu świetnie nadadzą się drobnoziarniste peelingi stosowane zazwyczaj do twarzy, które w delikatny sposób złuszczą odstające, przesuszone skórki. Dobre efekty przynosi również masaż ust miękką szczoteczką do zębów, który nie tylko zdziera martwy naskórek, ale również poprawieniu  ukrwienia.
Odpowiednia pielęgnacja ust zapewni im jędrność i jedwabisty wygląd. Na co dzień warto stosować balsamy do ust w formie pomadek, błyszczyków lub szminek, chroniących przed mrozem i promieniowaniem UV (Avene Cold Crem pomadkaVichy Aqualia).                  
Aby usta wyglądały zawsze soczyście i zdrowo należy zadbać o ich prawidłowy makijaż. Konturówka powinna być w kolorze szminki lub delikatnie jaśniejsza (La Roche- Posay). Kredka do służy do niwelowania asymetrii ust i wyznaczenia konturu. Kontur można powiększyć lub pomniejszyć tylko w granicach 1-1,5 milimetra gdyż w innym wypadku zabieg ten będzie widoczny i nieestetyczny. Pomadkę należy nakładać zaczynając od środka ust w kierunku kącików. Na koniec nadmiar szminki odbijamy w chusteczce. Tak wykonany makijaż delikatnie możemy wykończyć błyszczykiem, najlepiej bezbarwnym lub w kolorze pomadki.