wtorek, 21 czerwca 2011

Kosmetyki naturalne

Coraz więcej firm oferuje kosmetyki na bazie naturalnych wyciągów roślinnych, preparatów z małą ilością konserwantów. Naturalne preparaty działają za pomocą aktywnych substancji pochodzenia naturalnego, przy czym surowce stosowane do jego produkcji są przyjazne dla skóry oraz pomagają zachować zdrowie. Przede wszystkim tego typu preparaty są znacznie bezpieczniejsze dla skóry, nie obciążają jej (Elancyl, Galenic, Klorane, Sanaflor, Lierac).
Pod określeniem kosmetyków naturalnych kryją się również Bio-kosmetyki (Sanaflor), które produkowane są z produktów pochodzenia naturalnego, ale pozyskiwanych z roślin uprawianych i zbieranych w ściśle określonych warunkach. Przy takich uprawach wykorzystuje się głównie siłę ludzkich rąk, a maszyny spalinowe nie mogą być używane. Często takie firmy są zrzeszane w organizacji Fare Trade, nie dopuszczającej do wykorzystywania do pracy dzieci oraz starającej się by za odpowiednią pracą szło stosowne wynagrodzenie, by nie była to praca niewolnicza. Stowarzyszenie takie zrzesza handlowców, popierających zasady Sprawiedliwego Handlu.
Produkty takie są oczywiście droższe od tych, które można stworzyć w laboratorium, ale ich jakość jest nieporównywalna, a satysfakcja ze stosowania ogromna.