wtorek, 28 czerwca 2011

Czego potrzebuje skóra 30 - latki

Już nie tylko nawilżania. Teraz zaczyna się już proces jej starzenia. Zobacz 7 przykazań pielęgnacji młodej skóry.


1. Walcz z wolnymi rodnikami

To groźni przeciwnicy młodości skóry, gdyż m.in. niszczą włókna kolagenu i elastyny oraz cząsteczki kwasu hialuronowego, prowadząc do przedwczesnego pojawiania się zmarszczek. SVR stworzyło nową gamę do pielęgnacji skóry dwudziestoparoletniej - Chronolys 1-sza zmarszczka - która wykorzystuje podwójną obronę przed oksydantami: zarówno tymi pierwotnymi (powstającymi w wyniku działania zanieczyszczeń), jak i wtórnymi, które tworzą się w efekcie działania rodników pierwotnych na komórki naszej skóry.

2. Działaj na pierwsze zmarszczki
Nie czekaj, aż się pogłębią. W tym wieku na pewno warto zacząć stosować pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe, a być może nawet - w szczególnych wypadkach - intensywniej działające preparaty wypełniające (np. gdy masz głęboką bruzdę mimiczną na czole - to zdarza się nawet w młodym wieku!). Bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja okolic oczu, bo właśnie tutaj najszybciej pojawiają się zmarszczki, tzw. kurze łapki. W gamie
Chronolys 1-sza zmarszczka znajdziesz też krem pod oczy, który dodatkowo usprawnia mikrokrążenie, redukując opuchliznę i cienie pod oczami.

3. Regularnie złuszczaj
To najszybszy sposób na poprawę wyglądu skóry, poza tym reguluje cykl odnowy skóry, który w tym wieku zaczyna ulegać już zaburzeniu. Więcej o peelingach chemicznych do stosowania w domu przeczytasz

4. Nie pal!
To ważne, bo wiele młodych kobiet nałogowo pali papierosy - nawet gdy teraz nie widzisz ich szkodliwego wpływu,
na pewno prędzej czy później odbiją się na twojej skórze. Papierosy mają - oprócz toksycznego - silne działanie oksydacyjne, sprawiają, że skóra staje się szara i matowa, a jeśli masz problem z niedoskonałościami, mogą go nasilać. To bardzo ważne przykazanie!

5. Dodawaj blasku
Cera powinna być promienna i rozświetlona w każdym wieku. Oczywiście, możesz stosować pudry roświetlające, ale lepiej podziałać od podstaw - gama Chronolys 1-sza zmarszczka zawiera m.in. magnez PCA - jest to stabilizowana forma magnezu, która usprawnia metabolizm energetyczny komórek, dzięki czemu skóra szybko odzyskuje naturalny blask, staje się świeża, promienna i wypoczęta.

6. Chroń przed UV
Wiele mówi się o fotostarzeniu, czyli przyspieszeniu zmian zachodzących w skórze wraz z wiekiem na skutek działania promieni UV, głównie UVA. Działają one w głębi skórze, niszcząc kolagen, elastynę i DNA komórek, a ich działanie jest bardzo podstępne, bo przenikają przez szyby i nie dają objawów rumienia (a więc nie ma sygnału ostrzegawczego) jak UVB. Jeśli sporo przebywasz na zewnątrz albo pracujesz blisko okna lub przy świetle jarzeniówek - koniecznie stosuj na co dzień filtry UV. W gamie Chronolys 1-sza zmarszczka obok „zwykłego” kremu znajdziesz
też preparat z SPF 15 (tzw. miejski filtr) i drobinkami rozświetlającymi.

7. Nawilżaj
Oczywiście, to ciągle bardzo ważne zalecenie - dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na pojawianie się oznak starzenia i zmarszczki.