poniedziałek, 23 maja 2011

Opuchnięcia pod oczami


Lierac diopti żel cena: ok 57 zł.
Poduszeczki pod oczami pojawiają się wtedy, gdy organizm zatrzymuje wodę, a limfa nie odprowadza nagromadzonych toksyn.
W przypadku problemów z obrzękami pod oczami należy przede wszystkim unikać nadmiaru soli. Dobrze jest również spać w chłodnych pomieszczeniach z podniesioną wyżej głową.
Aby zmniejszyć obrzęki, a jednocześnie zapobiegać ich powstawaniu należy dobrać odpowiednią pielęgnację za pomocą kosmetyków. Warto wybierać kosmetyki poprawiające krążenie np. z wyciągami z arniki, kasztanowcem, miłorzębem japońskim,
bluszczem lub z dodatkiem kofeiny (Vichy Aqualia żel pod oczy, Vichy Aqualia aniox sztyft pod oczy, La Roche-Posay hydrophase, Galenic Nectaris, Iwostin żel pod oczy, Elixine przeciwzmarszczkowy krem na worki pod oczami, Flos lek żele pod oczy). Jednak należy pamiętać o tym, że przy problemach z obrzękami najważniejszy jest masaż. Dobrym rozwiązaniem są kremy roll-on np.Vichy Aqualia roll-on. Dzięki zaokrąglonej końcówce podczas nakładania kremu można wykonać masaż drenujący. Najpierw masuj górną powieką od nosa do skroni, potem dolną, od skroni na zewnętrznego kącika oka.

Aby zmniejszyć opuchnięcia można również wykorzystać domowe sposoby. Jednym z najbardziej popularnych jest okład z herbaty. Torebki zmoczonej herbaty wystarczy włożyć na 10-15 min. do lodówki, a następnie nałożyć na powieki jak kompres. Taki okład należy pozostawić na 15-20 min. Herbatę można zastąpić zmoczonymi w wodzie płatkami kosmetycznymi. Po zabiegu warto wmasować w skórę preparat pod oczy i na powieki, najlepiej w formie żelu zmniejszającego obrzęki, który można przechowywać w lodówce by był zawsze przyjemnie chłodny.
Dobrym rozwiązaniem jest masaż kostkami lodu. Masaż należy wykonywać kolistymi ruchami.

Przed wyjściem można skorygować widoczność obrzęków za pomocą makijażu. Warto użyć korektorów o lekkiej konsystencji i naturalnym odcieniu (La Roche-Posay Toleniane, Avene Couvrance). Korektor należy delikatnie wklepać w skórę, a następnie na całą twarz nałożyć podkład dostosowany do typu skóry.