wtorek, 8 marca 2011

Pięknie nawilżona skóra

              Każda kobieta pragnie wyglądać młodo i powabnie zwłaszcza na wionę. Nasz wygląd zależy od tego, w jakiej kondycji utrzymujemy organizm, jak się odżywiamy i chronimy skórę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak: wiatr, mróz, słońce, słona woda. Jeżeli skóra wysycha i wiotczeje, jest to znak że narażona jest na działanie wolnych rodników. Wolne rodniki to jedna z przyczyn starzenia się skóry. Są one cząsteczkami, które mogą przyczyniać się  do zakłócenia wzrostu tkanek, powodować zmiany w metabolizmie i funkcjonowaniu komórek, być przyczyną uszkodzenia struktur lipidowych i białkowych, a także kwasów nukleinowych, czyli sprzyjają pogarszaniu się kondycji skóry. Aby  zwalczać wolne rodniki, zapobiegać ich namnażaniu należy zastosować odpowiedni dermokosmetyk.
Firmy kosmetyczne oferują całe linie dermokosmetyków do poszczególnych typów cery i dokładnie określonymi właściwościami.  Wśród preparatów są specyfiki przeznaczone do skóry alergicznej, ale i zdrowej bo i ta narażona jest na działanie niekorzystnych czynników. Aby zapobiec uciekaniu wody ze skóry należy wzmocnić naturalną barierę lipidową.
Jednym z najpopularniejszych i sprawdzonych składników w dermokosmetykach o działaniu nawilżającym jest kwas hialuronowy czyli HA, który doskonale nawilża skórę, wygładza ją.  Obok kwasu hialuronowego dużą rolę ochronną i odbudowującą naturalną barierę ochronną skóry pełnią lipidy i ceramidy, tego typu składniki odnaleźć można w: Vichy Liftactiv HA, Iwostin lipidia, Iwostin Hydratia, La Roche Posay Hyrophase.
               Profesjonalne firmy dermokosmetyczne posiadają w swojej ofercie m.in. żele intensywnie nawilżające (La Roche Posay Hydrophase pod oczy), kremy z wyciągiem z owsa (Aderma), które są znakomitymi preparatami nawilżającymi.  Kosmetyki te mogą być stosowane nawet w przypadku cer tłustych czy mieszanych, podatnych na odwodnienie. W wygładzeniu skóry przesuszonej, łuszczącej się najbardziej spektakularne efekty przynosi zastosowanie kosmetyków bogatych w proteiny jedwabiu i witaminy oraz minerały. W przypadku cery atopowej, skórnej do uczuleń najlepsze będą kosmetyki natłuszczające, emolianty.
               Dermokosmetyki mogą mieć postać syntetyczną lub zawdzięczać moc naturze. Kosmetyki lecznicze dostępne w aptekach czy sklepach z dermokosmetykami, zawierające minerały lub substancje pochodzenia roślinnego nie obciążają skóry ze względu na swoją naturalną postać. Wśród firm stosujących w składzie składniki naturalne znajdują się: Vichy, La Roche Posay, Bioderma, Eucerin, AA, Pharmaceris, Lierac, Galenic. Dermokosmetyki to prawdziwy przełom w dermokosmetyce.