piątek, 25 lutego 2011

Jak pielęgnować piersi podczas ciążyMamą być… Przychodzi taki dzień w życiu kobiety gdy posiadanie małego szkraba przesłania jej cały świat. A gdy już się dowie, że nowe, życie w niej zakiełkowało skupia się głównie na tym by było zdrowe i by jak przyjdzie na świat miało jak najlepszy start. Zapomina często o tym, że by dziecko było zdrowe i szczęśliwe mama też musi taka być. Pewne zabiegi pozwolą jej zminimalizować, a czasem uniknąć bolesnych skutków macierzyństwa.
W czasie ciąży nawet najmniejszy biust staje się pełniejszy, bardziej kształtny. Przygotowuje się on do swojej praktycznej funkcji. Gruczoły powiększają się co skutkuje rozciągnięciem skóry, czasem nawet bolesnym, ale zawsze indywidualnym w przypadku każdej z nas.
By zadbać o biust wystarczy pamiętać o kilku sprawach:
 • Bielizna 
  Odpowiednio dopasowany biustonosz nie powoduje bólu krzyża i właściwie podtrzymuje pierś. Najlepsze są tzw. rosnące, taki biustonosz rośnie razem z biustem, a często ma również zakładkę, umożliwiającą karmienie malca. W dobrze dopasowanym biustonosz pierś zachowuje ładny kształt i leży jak w koszyczku. Ciężar trzyma pas pod biustem nie ramiączka.
 • Ćwiczenia - Dłonie złóż  na wysokości ramion, ściskamy mocno i naprężamy piersi. Wytrzymujemy kilkanaście minut;
  -
  Stań prosto, ręce opuść wzdłuż tułowia,  zegnij je w łokciach, odchylając do tyłu napnij jednocześnie piersi;
  -
  Dłonie ściśnij  tuż nad głową i przytrzymaj przez 5 sekund;
Każde ćwiczenie powtarzamy minimum 10 razy.


Pielęgnację piersi warto wspomóc stosowaniem specjalnych preparatów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji biustu kobiet w ciąży. Doskonale sprawdzają się preparaty: Pharmaceris M krem do biustu, Mustella krem wzmacniający biust, Lierac krem wzmacniający biust, Perfect do biustu. Tego typu kosmetyki są przede wszystkim bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy jak i dziecka. Preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży zawsze są przetestowane pod względem bezpieczeństwa.
Dermokosmetyki do pielęgnacji skóry biustu mają za zadanie intensywnie nawilżać i natłuszczać skórę aby czasie zmian jakie zachodzą w ciele kobiety w ciąży uelastycznić skórę  i zapobiec podrażnieniom oraz powstaniu rozstępów. Wzmacniają one skórę, odżywiają ją, sprawiają,  iż stanie są ona bardziej podatna na rozciąganie.


Pielęgnacja skóry biustu w czasie ciąży jest bardzo istotna. Stanowi ona solidne przygotowanie piersi do następnego etapu, czyli karmienia, a stanowi również inwestycję na przyszłość. Po zaprzestaniu karmienia piersi znacznie szybciej wrócą do kondycji jeżeli będziemy dbały o nie przez cały czas.
 

Zobacz również:
 1. Pielęgnacja szyi i dekoltu
 2. Zadbaj o biust
 3. Pielęgnacja biustu nie tylko dla kobiet w ciąży