środa, 12 stycznia 2011

Jaki rodzaj podkładu wybrać...


Przed dylematem jaki podkład wybrać by dobrze dopasował się do rodzaju cery staje wiele kobiet. Dobry podkład powinien przede wszystkim dobrze korygować wszelkie niedoskonałości skóry, wyrównać powierzchnię oraz poprawiać koloryt cery. Ważne by składniki w nim zawarte dodatkowo pielęgnują naszą skórę poprzez nawilżenie, czy też ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
Aby podkład odpowiednio pielęgnował twarz musi posiadać odpowiednią konsystencję i być dobrany do rodzaju skóry i karnacji. Znajomość konsystencji występujących podkładów może nam ułatwić wybór.

Można wyróznić typy podkładówVichy Area Teint jedwabisty, - La Roche-Posay Unifiance Creme Satin.
- La Roche Posay Toleriane podkład mineralny o elastycznej konsystencji,
- Lierac podkład nawilżajacy,
Dobranie podkładu do indywidualnie do cery stanowi podstawę makijażu, w końcu chodzi o to abyśmy dobrze czuły się ze swoją skórą i przez cały dzień wyglądały pięknie.
 • Kremy tonujące - są pośrednimi produktami pomiędzy kremem pielęgnującym
  a podkładem. Nie zawierają pigmentów odpowiedzialnych za krycie, ale za to posiadają więcej składników np. nawilżających, co pozwala na stosowanie ich bez potrzeby wcześniejszej aplikacji kremu. Świetnie nadają się do młodej skóry, która nie potrzebuje korekcji, a jedynie delikatnego wyrównania lub podkreślenia kolorytu skóry: La Roche –Posay Anthelios krem ochronny tonujący,
   - Avene krem ochronny tonujący,
  - Avene Cleance krem tonujacy do skóry tłustej
  ,
   - 
 • Podkłady korygujące posiadają bogatszą konsystencję, często substancje oleiste zastąpione są silikonem. Tego typu podkłady skierowane są do skóry z niedoskonałościami, do makijażu mającego na celu intensywnie skorygować wszelkie nierówności skóry, ujednolicić koloryt. W tej dziedzinie niezastąpionymi są :
  Vichy Dermablend w kremie lub w sztyfcie,
  La Roche-Posay Toleriane podkład korygujący,
  Avene Couvrance podkłady w kremie lub w kompakcie.
 • Podkłady nawilżające skierowane są do skóry suchej, zawierają składniki pielęgnacyjne i kojące oraz nawilżające. Zawierają znacznie mniejszą niż podkłady korygujące ilość pigmentów przez co są transparentne i doskonale dopasowują się do kolorytu skóry:
  - La Roche-Posay Toleriane podkład mineralny o elastycznej konsystencji,
  - Vichy Area Teint podkład jedwabisty
 • Podkłady matujące są typowe do cery tłustej i problemowej. Ich konsystencja jest znacznie lżejsza niż innych fluidów przez co nie dają odczucia obciążenia skóry. Często tego typu podkłady wzbogacone są o składniki mineralne, które nie zatykają porów. Mają za zadanie zmatowić skórę tłusta poprzez zaabsorbowanie nadmiaru sebum oraz skorygowanie niedoskonałości skóry:- Vichy Area Teint matujący,
  - La Roche-Posay Unifiance Fluid Mat,
  - Vichy podkład mineralny,

  - Lierac fluidy matujacy
  ,
  Dobranie podkładu do indywidualnie do cery stanowi podstawę makijażu, w końcu chodzi o to abyśmy dobrze czuły się ze swoją skórą i przez cały dzień wyglądały pięknie.
Zobacz również:
VICHY Area teint mineral z filtrem SPF20 i oczyszczającymi minerałami