środa, 29 grudnia 2010

Piękne paznokcie

   Każda z pań chciałaby mieć ładne, długie i wytrzymałe na zewnętrzne uszkodzenia paznokcie. Często problemem jest ich kruchość oraz łamliwość. Aby posiadały one pożądany przez nas wygląd musimy o nie zadbać zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Ważna jest tu dieta, czyli obfitość naszego pokarmu w wapń, żelazo białko, magnez, potas, witaminy B, witamina F czy też cynk i krzem. Nie zawsze jednak jest czas na zwrócenie uwagi na to czy spożywamy odpowiednią ilość witamin i minerałów i tutaj z pomocą przyjdą suplementy diety, które od środka wzmocnią paznokcie. Sprawdzonymi preparatami dostarczającymi niezbędnych minerałów paznokciom są min. Belissa, Silica, Vitapil, Dopell Herz, Olimp Labs Skrzyp plus, SkrzypoVita, Altana Pharma ONOZIS Beauty, Axellus Ha-Pantotén classic, które nie tylko zapobiegną rozdwajaniu się paznokci, ale wzmocnią również włosy i poprawią kondycję skóry.
                Na skórę dłoni i paznokcie negatywnie wpływają detergenty np. płyn do mycia naczyń. Przy wyborze płynów do naczyń kierujmy się ich składem. Najlepsze są balsamy, które zawierają wyciąg z aloesu bądź też lanoliny. Poza tym każdorazowo po uporaniu się z brudnymi naczyniami powinnyśmy wcierać w nasze ręce krem odżywczy. Wpłynie on dobroczynnie zarówno na nasze paznokcie jak i dłonie, nie dopuszczając do nadmiernego przesuszenia i podrażnień wywołanych rozmaitymi detergentami.
Kolejna sprawa to nawyk obgryzania paznokci. Jego skutki mają odzwierciedlenie w ich wyglądzie . Płytka zaczyna się rozszerzać na boki a przestaje wzrastać na długość. W aptekach można nabyć specjalistyczne lakiery o gorzkim posmaku, które na pewno zniechęcą nas do dalszego obgryzania.
Postawę pielęgnacji paznokci stanowi manikiur. Należy pamiętać aby był delikatny, bez wycinania skórek i najlepiej bez stosowania metalowych narzędzi, które mogą uszkadzać płytkę paznokciową. A oto manikiur w 6 krokach:
 Do piłowania użyj papierowych pilniczków (Mavala minipilniczki, Mavala pilniczki papierowe). Przesuwa się je w jednym kierunku, a nie „tam i z powrotem” aby zapobiec rozdwajaniu się płytki paznokciowej.